Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Szczecin.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Szczecin.

Co to są dodatkowe zajęcia edukacyjne?

Coraz popularniejszym sposobem na zajęcie dzieciom popołudni są ciekawe zajęcia dodatkowe organizowane w placówkach pozaszkolnych. Wynika to z faktu, że tego typu aktywności pozwalają dzieciom na dokształcanie się w kierunkach, które chcą poznać, a nie mają często wystarczającego dostępu do nich w trakcie lekcji. Swoista „moda” (która jest jak najbardziej właściwa z punktu widzenia rynku pracy) dotarła do nas już jakiś czas temu. Trend ten widać szczególnie w większych miastach, gdzie większość dzieci uczęszcza przynajmniej na jedne zajęcia tygodniowo. Nie brakuje też dzieciaków tych młodszych, jak i starszych, które mają zajęte każde popołudnie. Czy to nie za dużo? To już zdecydowanie materiał na inny wpis. Tutaj zostańmy przy hasłach „umiar” oraz „potrzeba”.

Fajne zajęcia dodatkowe.

Przyjrzyjmy się, jakie ma do zaoferowania zajęcia dodatkowe dla dzieci Szczecin. Jedno z największych miast w Polsce może poszczycić się ciekawymi rozwiązaniami i propozycjami dla dzieci i młodzieży. Jakimi? Oto lista najciekawszych propozycji:

Zajęcia plastyczne.

Jedne z najpopularniejszych zajęć dodatkowych, na które można liczyć w każdej miejscowości. Warsztaty plastyczne, to ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci, które czują potrzebę kreacji własnych ciekawych tworów, jak i tych, które chcą nauczyć się wyrażać siebie przez sztukę. Mniej i bardziej znane techniki malarskie, pracownie rzeźbiarskie, poznanie różnych kierunków sztuki. Tego typu zajęcia na pewno wspierają kreatywność i pozwalają na możliwości rozwoju w różnych aspektach życia, w których potrzebna jest umiejętność wyrażania siebie. My możemy wskazać Pracownię Pogodno jako jedno z takich przesiąkniętych atmosferą twórczości miejsc dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia ruchowe.

Aktywności fizyczne coraz częściej są czymś, co niekoniecznie dotyczy dzieciaków. Nadmiar nauki, spędzanie wolnego czasu w sieci i szybkie jedzenie sprawiają, że wielu przedstawicieli najmłodszego pokolenia od wczesnych lat cierpią na nadwagę, problemy ze sprawnością fizyczną i nie tylko. Tu do akcji mogą wejść właśnie zajęcia dodatkowe dla dzieci, które uzupełniają dzieciństwo dzisiejszych maluchów o nieco ruchu i aktywnej zabawy. Jakie ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci w Szczecinie, które postawią na wychowanie fizyczne? Nas zainteresowały alternatywy dla standardowych sportów takie jak zajęcia parkour w JumpSzczecin czy wspinaczka w Centrum Wspinaczkowym Geko.

Teatralne zajęcia dodatkowe?

Świetny pomysł dla dzieci i młodzieży, która interesuje się szeroko pojętymi występami scenicznymi. Warsztaty teatralne zawsze przyciągały i nadal przyciągają dzieciaki, zwłaszcza te z wyjątkową wrażliwością. W tego typu miejscach mogą one rozwijać swoje marzenie o byciu aktorem, piosenkarzem, kimś znanym. Zajęcia takie wspomagają także ogólny rozwój artystyczny i muzyczny dzieci, jak i pozwalają tym najbardziej nieśmiałym wyjść na scenę i nabrać pewności siebie. Wśród wielu ofert na Szczecińskim rynku nam spodobały się między innymi warsztaty teatralne Studio Teatr.

Klub małego naukowca.

Czy może być coś bardziej fascynującego od zajęć, które przenoszą nas do laboratorium, pełnego kolorów i magii, fizyki i chemii? Na pewno nie, szczególnie dla najmłodszych. Dlatego też Kids Arena cieszy się popularnością i dosyć dużym zainteresowaniem. Zajęcia dodatkowe dla dzieci w tej formie wnoszą do dziecięcego świata wiele nowości, a jednocześnie uczą świata i ciekawości związanego z jego odkrywaniem. Pomagają zrozumieć wiele aspektów nauki, które nie są przedstawiane w ciekawy sposób w szkole.

Zaprogramuj się na przyszłość.

Warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w XXI wieku to zdecydowanie jedna z najbardziej rozwijających praktyczne umiejętności opcji. Nauka kodowania ma wiele zalet, zarówno przyszłościowych, jak i teraźniejszych. Programowanie rozwija kreatywność, pomaga w zrozumieniu nauk ścisłych, daje świetne podstawy do przyszłego zawodu w branży IT, jak i pozwala na ciekawie spędzony czas w gronie rówieśników. Można znaleźć je między innymi w naszej ofercie – tutaj!

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

W wyborze zajęć dodatkowych kierujmy się nie tylko daleką przyszłością naszego dziecka, ale także tym, jak rozwijać mogą nawet chwilowe pasje i fascynacje. Dzięki temu, zajęcia dodatkowe dla dzieci, na które będzie uczęszczało, nie będą przykrym obowiązkiem, czy kolejną szkołą, ale świetnie spędzonym i satysfakcjonującym czasem.


Komentarze

  1. Mama

    Ciekawy wpis, ciekawe informacje i ciekawe propozycje. Muszę powiedzieć niestety, że spotykam się z opiniami że zajęcia dodatkowe dla dzieci to opcja dla rodzin, które chcą zająć dziecku popołudnia kształtując je na swoje podobieństwo. Jest to krzywdzące. Dlatego chociaż tutaj napiszę coś, co często mi chodzi po głowie. Moje dzieci uczęszczają na ciekawe zajęcia, różnego rodzaju, często wybierane wspólnie ze mną. Są z tego powodu niezwykle zadowolone. Potrafią jedno czy dwa popołudnia w tygodniu same zorganizować sobie czas wolny, ale później wręcz już pragną spędzić kolejne na jakiś fascynujących spotkaniach, zajęciach itp. Nikt ich do tego nie zmusza ani nie mówi że muszą. Same chcą, korzystają z nich jako możliwości spotkania się z rówieśnikami jak i zdobycia ciekawych informacji którymi mogą pochwalić się w szkole.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *