Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania. Co to jest?

Nauka programowania. Co to jest?

 Jak rozpocząć naukę programowania?

Nauka kodowania to nic innego jak nauka komunikacji z komputerem. Tak w skrócie oczywiście, ponieważ wiele aspektów programowania pozwala na rozszerzenie tej definicji. Nie mniej jednak  kodujemy po to, by przelewać na ekrany komputerów, czy do użytkowych urządzeń idee, pomysły i innowacje, które ułatwiają lub przyspieszają ich pracę, dają dużo rozrywki, jak i pomagają innym,

Jak wygląda nauka programowania?

Podczas kursów programowania słuchacz uczy się tego, jak planować pracę, analizować i rozwiązywać problemy, które stawiane są przed grupą i przelewać swoje wyobrażenia na ekran komputera. Nauka programowania dla dzieci niezależnie do języka, możliwości i stopnia zaawansowania wspomaga kreatywność, umiejętności komunikacji, daje podstawy do prób logicznego i analitycznego podejścia do problemu, jak i niezależnie od wieku wspomaga po prostu ogólny rozwój.

Nauka kodowania dla dzieci

W przypadku najmłodszych uczestników pełnoprawnych zajęć programowania dla dzieci, a więc słuchaczy w wieku wczesnoszkolnym, nauka programowania wychodzi poza ramy nauki algorytmów i języków. Najczęściej na starcie młodzi adepci kodowania są zapoznawani z takimi materiałami, jak choćby najpopularniejszy język i program dla początkujących dzieci jak Scratch. Podczas zabaw w tej aplikacji, dzieci uczą się podstaw programowania za pomocą gotowych bloków, z pomocą których mogą tworzyć własne gry i animacje.

Warto wspomnieć także, że Scratch może okazać się świetnym programem do poznawania podstaw programowania dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Dzięki niemu bardzo łatwo i szybko można otworzyć sobie pogląd na to, czym tak naprawdę zajmuje się kodowanie.

Fajne zajęcia dodatkowe dla nastolatków.

W przypadku starszych dzieci i młodzieży, kodowanie także może bez problemu wyjść poza ramy wklepywania skomplikowanych linijek kodu. Przykładem jest choćby nasza nauka programowania dla dzieci (Szczecin to jedno zamiast w którym także prowadzimy zajęcia), gdzie zastosowanie na zajęciach na przykład silnika Unity3D daje nawet początkujących możliwości tworzenia gier komputerowych, poznawania fizyki oraz podstaw programowania w języku C#.

Nauka programowania – czy warto?

Warsztaty programowania dla dzieci to na pewno warta przemyślenia opcja. Poza oczywistym kształceniem się od najmłodszych lat w kierunku programistycznym, charakter zajęć jak i dziedziny nauki sprawia, że słuchacz rozwija się wielotorowo. Oprócz ścisłej i informatycznej wiedzy zdobywa wiele umiejętności miękkich cenionych później na rynku pracy, jak i wzrasta jego kreatywność i wiara w siebie.

Pytając czy warto programować należy wspomnieć też o jednej istotnej kwestii. Na rynku pracy brakuje koderów – specjalistów, a trend ten ma się coraz bardziej pogłębiać. Oznacza to wiele nieobsadzonych miejsc pracy, a co za tym idzie walkę o pracownika.

Nauka programowania, co na początek?

Na początek zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą. Jesteśmy szkołą, która przez lata przygotowuje także początkujących do późniejszego, programistycznego rozwoju, stąd warto postawić właśnie na nas.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *