Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >
Nauka kodowania to nic innego jak nauka komunikacji z komputerem. Tak w skrócie oczywiście, ponieważ wiele aspektów programowania pozwala na rozszerzenie tej definicji. Nie mniej jednak kodujemy po to, by przelewać na ekrany komputerów, czy do użytkowych urządzeń idee, pomysły i innowacje, które ułatwiają lub przyspieszają ich pracę, dają dużo rozrywki, jak i pomagają innym,
Podczas kursów programowania słuchacz uczy się tego, jak planować pracę, analizować i rozwiązywać problemy, które stawiane są przed grupą i przelewać swoje wyobrażenia na ekran komputera. Nauka programowania dla dzieci niezależnie do języka, możliwości i stopnia zaawansowania wspomaga kreatywność, umiejętności komunikacji, daje podstawy do prób logicznego i analitycznego podejścia do problemu, jak i niezależnie od wieku wspomaga po prostu ogólny rozwój.
W przypadku najmłodszych uczestników pełnoprawnych zajęć programowania dla dzieci, a więc słuchaczy w wieku wczesnoszkolnym, nauka programowania wychodzi poza ramy nauki algorytmów i języków. Najczęściej na starcie młodzi adepci kodowania są zapoznawani z takimi materiałami, jak choćby najpopularniejszy język i program dla początkujących dzieci jak Scratch. Podczas zabaw w tej aplikacji, dzieci uczą się podstaw programowania za pomocą gotowych bloków, z pomocą których mogą tworzyć własne gry i animacje.
Warto wspomnieć także, że Scratch może okazać się świetnym programem do poznawania podstaw programowania dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Dzięki niemu bardzo łatwo i szybko można otworzyć sobie pogląd na to, czym tak naprawdę zajmuje się kodowanie.
W przypadku starszych dzieci i młodzieży, kodowanie także może bez problemu wyjść poza ramy wklepywania skomplikowanych linijek kodu. Przykładem jest choćby nasza nauka programowania dla dzieci (Szczecin to jedno zamiast w którym także prowadzimy zajęcia), gdzie zastosowanie na zajęciach na przykład silnika Unity3D daje nawet początkujących możliwości tworzenia gier komputerowych, poznawania fizyki oraz podstaw programowania w języku C#.
Warsztaty programowania dla dzieci to na pewno warta przemyślenia opcja. Poza oczywistym kształceniem się od najmłodszych lat w kierunku programistycznym, charakter zajęć jak i dziedziny nauki sprawia, że słuchacz rozwija się wielotorowo. Oprócz ścisłej i informatycznej wiedzy zdobywa wiele umiejętności miękkich cenionych później na rynku pracy, jak i wzrasta jego kreatywność i wiara w siebie.
Pytając czy warto programować należy wspomnieć też o jednej istotnej kwestii. Na rynku pracy brakuje koderów – specjalistów, a trend ten ma się coraz bardziej pogłębiać. Oznacza to wiele nieobsadzonych miejsc pracy, a co za tym idzie walkę o pracownika.
Na początek zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą. Jesteśmy szkołą, która przez lata przygotowuje także początkujących do późniejszego, programistycznego rozwoju, stąd warto postawić właśnie na nas.