Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Czy kurs kodowania online dla dzieci jest efektywny?

Czy kurs kodowania online dla dzieci jest efektywny?

Dlaczego kurs przez Internet?

Weszliśmy w trzecią dekadę XXI wieku. Ciężko powiedzieć, że to dopiero początek nowej ery. Od ponad 20 lat w naszych domach królują komputery, od 15 swobodne łącza Internetowe. Co to oznacza? Ano tyle, że powoli przenosimy nasze życie do sieci. O ile oczywiście nie da się przeżyć całego życia online, o tyle można postawić na wiele innowacyjnych rozwiązań, które dzięki cyfrowym rozwiązaniom znacznie ułatwiają nam zdobywanie nowych możliwości, jak i pomagają zaoszczędzić coraz cenniejszy czas.

Do tej pory tworząc kurs programowania dla dzieci w Szczecinie, powoli planowaliśmy kopiowanie niektórych pomysłów do sieci. Obecna sytuacja na świecie sprawiła, że wyszukiwanie w Google takich fraz jak nauka online, czy kurs programowania dla dzieci przez Internet stał się niezwykle popularny. Będąc przygotowanym do stopniowego wprowadzania naszej oferty także online, trafiliśmy w idealny czas, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów.

Czy kurs kodowania online dla dzieci jest efektywny?

Jak wspominaliśmy wcześniej, nagłe olbrzymie zainteresowanie kursami online, spowodowane przez sytuację na świecie nie sprawiło, że zostaliśmy zaskoczeni. Przygotowywaliśmy rozszerzenie oferty o możliwości nauki zdalnej już od pewnego czasu. Teraz po prostu dostaliśmy jasny sygnał od rynku, że najwyższy czas przystąpić do ich realizacji pełną parą.

W związku z tym, że nauka programowania dla dzieci online była już przez nas planowana, a nawet udało się nam zorganizować kilka grup w poprzednich semestrach, możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy na etapie łączenia najlepszych możliwości, jakie daje edukacja online, z dotychczasowymi doświadczeniami zdobytymi podczas stacjonarnych kursów.

Różnice wynikają wyłącznie ze sposobu kontaktu z uczniami, natomiast sam materiał i większość metod nauczania, jakie pojawiają się na naszych kursach programowania, jest taka sama, jak i daje takie same końcowe efekty… czyli świetny start w programistyczny rozwój, zbudowanie zainteresowań cyfrowych oraz doskonałe lekcje technologicznej śmiałości.

Dla kogo nauka kodowania online dla dzieci i młodzieży?

Przede wszystkim dla rodzin, które borykają się z problemem braku czasu, czy to młodego słuchacza, czy to rodziców i opiekunów, którzy powinni zapewnić mu komfortowy i bezpieczny dojazd na zajęcia. Trafia to głównie do rodzin mieszkających poza większymi miejscowościami, gdzie odbywają się kursy stacjonarne. Dziecko czy nastolatek z zacisza własnego domu może uczyć się atrakcyjnych i fascynujących rzeczy, poznawać rówieśników, których łączy ta sama pasja oraz po prostu doskonale spędzać czas.

Zapraszamy

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *